Bir Gönül Çağrısı
Ey Ümmet-i Muhammed ; “Allah ve melekleri, peygamberi çok salat ederler, Ey müminler! Siz de ona salavat getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.” (El-Ahzab-56)

“Bana en yakın olanlar, üzerime en çok salavat getirenler olacaktır.”

“Meclislerinizi salavat ile süsleyiniz.”

Bir Gönül Çağrısı
Ey Ümmet-i Muhammed ; “Allah ve melekleri, peygamberi çok salat ederler, Ey müminler! Siz de ona salavat getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.” (El-Ahzab-56)

“Bana en yakın olanlar, üzerime en çok salavat getirenler olacaktır.”

“Meclislerinizi salavat ile süsleyiniz.”

Bir Gönül Çağrısı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bir Gönül Çağrısı

sonsuzlukAnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yapZiyaretçi Defteri

BİR TEK

3 posters
YazarMesaj
reyyan_38
Site Moderatör
Site Moderatör

BİR TEK Empty
MesajKonu: BİR TEK   BİR TEK Icon_minitimeC.tesi Nis. 10, 2010 10:09 am

Zamanın birinde bir Allah dostu şöyle dua etmiş: "Ya Rab, bu kadar insan sana dua ediyor, senden bir şeyler istiyorlar. Ya Rab! Ben merak ettim, Senden ne istiyorlar. Bana bunları bildir ya Rab!"

Allah bu dostunun duasını kabul etmiş ve kendisine edilen tüm duaları veliye bildirmeye başlamış. Mübarek edilen duaları duydukça gitgide erimeye, kahrolmaya, üzülmeye başlamış. Öyle ki artık dayanamaz hale gelmiş. Ve Şöyle yalvarmış: "Aman Ya Rab! Bunu benden al Allah 'ım." "Neden ya kulum?" diye Allah sorunca; "Aman Ya Rab! senden neler neler istiyorlar. Dayanamadım." demiş. Allah : "Evet, benden ev istiyorlar, araba istiyorlar, aş, iş, eş istiyorlar, sağlık mutluluk istiyorlar. Ama BİR TEK BENİ İSTEMİYORLAR" demiş.

Dualarıyla Allah 'ın Zatını isteyenlerden olalım inşAllah.

Vellezîne saberûbtigâe vechi rabbihim ve ekâmûs salâte ve enfekû mimmâ rezaknâhum sirren ve alâniyeten ve yedreûne bil hasenetis seyyiete ulâike lehum ukbed dâr.

Onlar, sabırla Rab'lerinin vechini (Zat'ını,Allah 'ın Zat'ını görmeyi) dileyenler ve namazı ikame edenler, onları rızıklandırdığımız şeylerden gizli ve açıkça infâk edenlerdir. Ve seyyiati, hasenat ile (iyilikle) savan kimselerdir. İşte onlar için, bu dünyanın (güzel bir) akıbeti (sonucu) vardır.
canparçası
Site Moderatör
Site Moderatör

BİR TEK Empty
MesajKonu: Geri: BİR TEK   BİR TEK Icon_minitimeC.tesi Nis. 10, 2010 2:28 pm

amin insAllah ...Sad Sad Sad
EFla
Gayretli
Gayretli
EFla

BİR TEK Empty
MesajKonu: Geri: BİR TEK   BİR TEK Icon_minitimeSalı Nis. 13, 2010 1:32 pm